Новини

25 червня 2010

Кока-Кола Беверіджиз Україна підтримує святкування Дня Дунаю!

Закарпаття, 25 червня 2010 — Кока-Кола Беверіджиз Україна підтримала фестиваль „Тиса – молодша сестра Дунаю” в рамках святкування Дня Дунаю в Україні, що відбулося у селі Ділове Рахівського району Закарпатської області. Село Ділове розташоване в Карпатських горах на березі річки Тиса, найдовшої притоки Дунаю. Місце проведення обрали символічно, тому що саме тут знаходится „Географічний центр Європи” – пам‘ятний знак, встановлений австрійськими науковцями ще у 19 столітті.

День Дунаю – це міжнаціональна подія під егідою Міжнародної комісії з захисту р. Дунай (ICPDR), яку святкують одночасно в 14 європейських країнах, де проживає близько 81 мільйони людей (www.danubeday.org). З 2007 року захід проводиться у басейні Тиси Закарпатської області, а компанія Кока-Кола Беверіджиз Україна в черговий раз виступила партнером фестивалю.

Програма святкування включала декілька заходів: конкурс дитячої творчості „Тиса має талант”, присвячений захисту довкілля, з піснями, танцями, акробатами та велосипедистами. Переможцем конкурсу став Ярослав Кокіш з Рахова з гуморескою „На дарабі до Європи ”. Фото конкурс „Зелена дія” включав презентацію екологічних заходів, таких як саджання дерев, очищення берегів від сміття, тощо школами області. Журі було вражене кількістю сміття, яку зібрали школярі. Переможцем стала команда „Еко сила” з селища Великий Бичків, яка доклала великих зусиль до прибирання гірської річки від сміття. Загально-дунайський конкурс „Дунайський митець” презентував дитячі роботи, виготовлені з матеріалів, знайдених на берегах річки: камінців, піску, листя, дерев’яних щепок, пластику та іншого сміття. Перемогла робота Олексія Паші та Василя Ватамана з Великого Бичкова, які виготовили конструкцію циркуляції води в природі. Крім цього між районами проводилося змагання на приготування рибної юшки Тисяйська юшка”, яку готували та куштували під час фестивалю.

Свято закінчилося урочистим моментом – передачею прапору Дня Дунаю через річку Тису до Румунії, так почалася його символічна подорож країнами Дунайського басейну.

Загалом участь у заході взяли близько 50 шкіл з Закарпатської та Івано-Франківської областей, а це більше 200 дітей. В цілому на фестивалі були присутні понад 350 людей.

День Дунаю був спільно організований НГО „Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги” за підтримки Міжнародної комісії з захисту р. Дунай (ICPDR), компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна, Закарпатського обласного водного господарства, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.