Новини

06 липня 2011

Шахрайські повідомлення про призи від Coca-Cola

6 червня 2011 — в Інтернеті циркулює декілька повідомлень з помилковими заявами про те, що одержувач електронного повідомлення випадковим чином був вибраний переможцем та отримує грошовий приз від компаній The Coca-Cola Company або Coca-Cola Hellenic.

У темі листа вказується "The Coca-Cola Award Notification" " The Coca-Cola Promo Winning Notification" і тому подібне. Повідомлення написані формальною мовою, у зв'язку з чим здаються "офіційними", при цьому інколи для додання їм правдоподібності вони містять зображення або фотографії, "секретні pin-коди", реєстраційні номери та контактні дані представників Coca-Cola.

Компанії The Coca-Cola Company та Coca-Cola Hellenic жодним чином не пов'язані з подібними повідомленнями або програмами.

Ймовірно, це одна з форм шахрайства, так званий "фішинг", в ході якого шахраї намагаються налагодити відносини з жертвами в цілях здобуття особистої та фінансової інформації.

Ось деякі ознаки того, що повідомлення є частиною фішингової кампанії або елементом афери:

  • Орфографічні і граматичні помилки в повідомленні.
  • Невірне використання товарних знаків компанії.
  • Використання відправником безкоштовних, некорпоративних адрес електронної пошти (наприклад, Yahoo!, AOL і Hotmail).
  • Вимоги про надання персональної інформації та обіцянки грошових призів.

Що робити?

Не відповідайте на подібні листи, не надавайте жодної інформації.

Якщо ви вже відповіли на такий лист, ми рекомендуємо вам негайно припинити все спілкування з відправником і зв'язатися з місцевими та державними властями для здобуття консультацій по діях, необхідних для захисту вашої персональної інформації та таємниці приватного життя.