Новини

1 червня 2012

Кока-Кола Хеленік зменшує викиди вуглекислого газу завдяки відкриттю високоефективного енергозберігаючого заводу

Київ —1 червня 2012 р. Компанія «Кока-Кола Беверіджиз Україна» оголосила про відкриття першого в Україні інноваційного когенераційного енергозберігаючого заводу. Технології, що застосовані на ньому, більше ніж на 40% зменшують викиди СО2 та на 32% підвищують енергоефективність у порівнянні з традиційними енергетичними установками.

Офіційну церемонію відкриття заводу очолював Президент України Віктор Федорович Янукович у супроводженні делегації у складі урядовців, Міністрів Фінансів та Економіки, губернатора Київської області, представників місцевої влади.

Президент наголосив на надзвичайній важливості цієї ініціативи та зазначив: «Сьогодні ми гостро потребуємо впровадження сучасних технологій для зменшення викидів парникових газів і більш ефективного використання енергоресурсів. Відкриття когенераційного заводу Coca-Cola Hellenic / ContourGlobal — це чудовий приклад руху у цьому напрямку. Сьогодні ми запускаємо проект, що дасть змогу скоротити викиди парникових газів на 128 тисяч тонн протягом наступних чотирьох років».

Відкриття когенераційного заводу

Після церемонії відкриття Віктор Янукович оглянув когенераційний завод, відвідав нещодавно відкритий «Музей Кока-Кола», ознайомився з виробничими процесами виготовлення напоїв на нашому підприємстві та поспілкувався з його працівниками. «Вітаю вас зі святом. Це чудова подія. Бажаю вам задоволення від своєї праці. Браво, Кока-Кола!» — проголосив Президент, завершуючи візит».

Про когенераційний завод

Квадрогенераційний завод споруджено у партнерстві з компанією «ContourGlobal», міжнародним провайдером у сфері енергозберігаючих рішень, на території підприємства «Кока-Кола Беверіджиз Україна» у Київській області. Загальний обсяг інвестицій у проект складає близько 18 мільйонів євро.
Цей завод виробляє СО2, електроенергію, гарячу та холодну воду та забезпечує ними виробничі потреби Кока-Кола. Це єдиний в Україні завод, що працює за квадрогенераційною технологією. Природний газ є основним джерелом палива для двох газопоршневих двигунів виробництва GE Jenbacher (Австрія), які генерують електроенергію. Двигуни під час обертання утворюють пару, яка нагріває воду для виробничих потреб; теплообмінники, у свою чергу, охолоджують воду, яка теж йде для виробництва. Комбіноване використання генераторів електроенергії, тепла та охолодження гарантує високу економічну, технічну та екологічну ефективність проекту.
Партнерство Coca-Cola Hellenic та ContourGlobal передбачає будівництво 20 заводів у різних країнах до 2015 року. Це є найбільшою програмою з квадрогенерації у галузі виробництва безалкогольних напоїв. Очікується, що за результатами її впровадження глобальна емісія СО2 знизиться на 250 000 тонн щорічно.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Директор із зв'язків з державними установами та комунікацій
ІП Кока-Кола Беверіджиз Україна
Андрій Бублик
Телефон:
+38 (044) 490-07-07
ccbu@cchellenic.com